W departamencie Business Transformation Publicis Media rozpoczął działalność zespół NextTechNow, który będzie pomagał marketerom nawiązywać współpracę ze startupami i w ten sposób wspierał ich w realizacji wyzwań biznesowych wynikających z transformacji cyfrowej. NextTechNow nawiązał już strategiczną współpracę z ReaktorWarsaw.

 

NextTechNow jest inicjatywą sieciową Publicis Media i stanowi jedną z kluczowych części oferty Business Transformation. Dostęp do niej będą mieli klienci wszystkich agencji należących do Publicis Media w Polsce: Starcom, Zenith, Spark Foundry, Blue 449, Performics oraz LiquidThread.

W obszarze zainteresowania NextTechNow są przede wszystkim startupy dysponujące rozwiązaniami gotowymi do wprowadzenia oraz takie, które działają w szeroko rozumianej branży komunikacji marketingowej. Wsparciem w realizacji planów biznesowych, jakie stawia sobie zespół NextTechNow, będzie strategiczna współpraca z firmą Reaktor Warsaw.

– NextTechNow wyróżnia się tym, że koncentruje się na małych partnerach technologicznych i firmach oferujących gotowe rozwiązania głównie z obszaru MarTech. W rezultacie możemy stwierdzić, że stawiamy klientów w centrum naszego modelu biznesowego. Osiągamy to dzięki łączeniu globalnej bazy startupów i wiedzy naszych ekspertów z know – how oraz lokalnymi bazami startupów, jakimi dysponuje nasz partner ReaktorWarsaw – mówi Sławomir Szwaj,  Head of Startups Cooperation w Publicis Media Business Transformation.

– Strategiczne partnerstwo z Publicis Media było dla nas naturalnym wyborem. Głównym celem działalności Reaktora jest rozwój ekosystemu startupów, którego jesteśmy częścią. Możemy to osiągnąć dzięki bliskiej współpracy z Publicis Media, dając młodym przedsiębiorcom możliwości trudne do osiągnięcia w normalnych warunkach. Wspólnie oferujemy im jeszcze większe szanse na rozwój, dzięki dotarciu do najbardziej innowacyjnych międzynarodowych przedsiębiorstw – mówi Diana Koziarska, CEO ReaktorWarsaw.

W ramach współpracy startupy działające w obszarze branży komunikacji marketingowej będą miały możliwość nawiązania bliskich relacji z firmami o światowym zasięgu i w ten sposób rozwijać się we własnych obszarach działania.

ReaktorWarsaw to miejsce, w którym startupy mogą pracować, wymieniać się wiedzą i współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach. Jest to doskonale rozwinięte centrum warszawskiego coworkingu, które zostało stworzone przez startupy dla startupów. Reaktor znany jest z organizowania comiesięcznych spotkań dla młodych przedsiębiorców o nazwie OpenReaktor oraz programu preakceleracyjnego ReaktorX, umożliwiającego rozwój osobom, które po raz pierwszy założyły startup i dopiero wdrażają się w świat biznesu. Obie inicjatywy są szansą na utworzenie sieci znajomości, a także naukę od doświadczonych przedsiębiorców.

Business Transformation jest departamentem konsultingowym Publicis Media. Koncentruje się na przynoszących zysk innowacjach w budowaniu doświadczeń konsumentów. Wspiera klientów agencji Publicis Media w trzech obszarach: 1. transformowaniu doświadczeń konsumenckich – bazując na danych, departament tworzy dokładne mapy doświadczeń klientów  i szuka kluczowych obszarów, w których poprawa doświadczeń konsumenckich jest w stanie przekładać się na sukces biznesowy, 2. transformowaniu organizacji – departament wykorzystuje autorskie narzędzia, aby precyzyjnie mapować wewnętrzne kompetencje firm w zakresie transformacji oraz odnieść je do rynkowych benchmarków,  pomaga zaplanować skuteczny proces zmian, kluczowe inicjatywy i mierniki sukcesu 3. współpracy ze startupami – dzięki globalnej inicjatywie Publicis Media – NextTechNow departament skutecznie łączy klientów ze środowiskiem startupów i innowacyjnymi partnerami.