OLA MIŚ, Media Manager w Zenith, odwiedziła Mexico City.

Zgłosiłam się do programu You-Xplore ponieważ byłam bardzo ciekawa tego, jak pracuje się w biurach agencji należących do Publicis Media w innych miejscach na świecie. Interesowało mnie, czy i jakie są różnice w pracy, procesach i narzędziach, z których korzystamy.  Wyjazd do Mexico City na You-Xplore umożliwił mi rozwój i poszerzenie perspektyw pod kątem zawodowym, ale też zwiedzenie turystycznych atrakcji i poznanie odległego kraju „od kuchni” – tamtejszych ludzi, tego jak żyją, jak pracują i jak mieszkają.

Na co dzień pracuję w biurze Zenith w Warszawie. Jako Media Manager wraz z teamem zajmuję się strategią i kampaniami dla jednego z Klientów z branży AGD. Podczas pobytu w Mexico City w biurze miałam zorganizowane spotkania między innymi z szefami poszczególnych działów w ramach Publicis Media. Rozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach w codziennej pracy, podejściu do niej i używanych w projektach rozwiązaniach. Miałam również okazję poznać tamtejsze oferty i strategie. Na pewno z zawodowego punktu widzenia ciekawa była dla mnie różnica w przypadku stosowanych w kampaniach – często innych niż u nas – narzędzi i programów.

Samo Mexico City jest specyficzne – przytłacza wielkością, ruchem i liczbą ludzi. Po dwóch tygodniach spędzonych w tym mieście przestałam narzekać na korki w Warszawie. Tam do pracy jechałam samochodem średnio 2 godziny w jedną stronę, a zdarzyło się i 4,5 godziny. Miasto najlepiej zwiedzać z kimś stamtąd, bo nie jest też najbezpieczniejsze. Mimo to jest na pewno bardzo ciekawe i warte odwiedzenia. Ludzie są niezwykle otwarci, pomocni i gościnni: rzeczywiście funkcjonuje tam powiedzenie „mój dom twoim domem”. Rodzina mojej hostki traktowała mnie jak córkę, co było dla mnie bardzo miłym doświadczeniem. Do tego przepyszne jedzenie … Dużo jedzenia!

W pobliżu stolicy jest wiele pięknych, ciekawych miejsc, takich jak choćby słynne piramidy w Teotihuacan, czy tzw. Pueblos Magicos (magiczne miasta). Będąc w Meksyku udało mi się zwiedzić także odległy od City Jukatan, który jest absolutnie bajkowy.

Program You-Xplore polecam wszystkim, bo daje szansę na poznanie innej kultury pracy i olbrzymią możliwość wymiany wiedzy. Dodatkowo można zobaczyć jak rzeczywiście żyje się w danym miejscu, nie tylko z perspektywy turysty.