Podczas konferencji Innovation, która odbyła się 24 kwietnia br., mieliśmy przyjemność wręczyć ufundowaną przez Publicis Media nagrodę dla najlepszego startupu, wybranego przez jury w konkursie Startup Program 2018.

W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 100 startupów, na krótką listę trafiło 10 z nich, a nagrodę główną otrzymał startup Activy. Activy to pierwsza mobilna gra rowerowa doceniająca poruszanie się rowerem po mieście. Produkt, inaczej niż aplikacje sportowe, skupia się na transporcie i mobilności, wykorzystując sztuczną inteligencję i grywalizację geolokalizacyjną. Klientami są urzędy miast, pracodawcy i reklamodawcy.

W Publicis Media jesteśmy przekonani, że jedynym źródłem wzrostu biznesu są lepsze doświadczenia ludzi z markami na całej ścieżce konsumenta, dlatego dzisiaj to w szefach marketingu widzimy liderów zmiany i to ich chcemy wspierać naszymi kompetencjami i narzędziami w stawaniu się Chief Growth Officerami lub Chief Experience Officerami.  Wielkim sprzymierzeńcem w tym procesie są startupy, które w tworzeniu projektów i nowych rozwiązań na pierwszym miejscu stawiają potrzeby ludzi i polepszanie ich doświadczeń z markami, firmami, usługami w codziennym życiu. Agencje tworzące Publicis Media mają ambicję i kompetencje do tego, by łączyć te dwa światy: potrzeb marketerów w obszarze poprawiania doświadczeń ludzi z markami ze światem najlepszych startupów, które skupiają się na rozwiązywaniu realnych problemów i polepszaniu komfortu ludzi. Startup Program w ramach Innovation jest tym wspaniałym miejscem, w którym obie perspektywy się spotykają. Wielkie gratulacje dla Activy – powiedział Piotr Piętka, CEO Publicis Media w Polsce.

Nagrodą główną dla najlepszego startupu, ufundowaną przez Publicis Media, jest wyjazd na konferencję WebSummit.