Publicis Media, do której należą agencje Starcom, Zenith, Mediavest, Blue 449, Performics oraz LiquidThread, otrzymała prestiżowy tytuł Najbardziej Pożądanego Pracodawcy w Polsce w branży Marketing, reklama, PR. Wyróżnienie związane jest z wynikami dorocznego badania, które od siedmiu lat realizowane jest przez międzynarodową firmę Antal.

 

W badaniu spontanicznej świadomości „Najbardziej pożądanych pracodawców w opinii specjalistów i menedżerów”, wzięło udział ponad 3300 respondentów z całego kraju, reprezentujących różne branże. Ankietowani wskazywali również silne strony ocenianych marek. Trzy najistotniejsze to wielkość i prestiż firmy, styl zarządzania i kulturę organizacyjną oraz innowacyjność.

 

– Eksperci, których poszukujemy i zatrudniamy, chcą wiązać się z pracodawcami nastawionymi na rozwój, eksplorację nowoczesnych technologii w marketingu, przygotowanymi do wyzwań, jakie stawia przed naszą branżą błyskawicznie zmieniający się świat komunikacji marketingowej. Wysoka pozycja Publicis Media w rankingu Najbardziej Pożądanych Pracodawców dowodzi, że wizerunek i oferta naszych Agencji dla pracowników stawia nas w pierwszym szeregu instytucji działających na niezwykle konkurencyjnym i dynamicznym rynku reklamy i marketingu – mówi Piotr Piętka, CEO Publicis Media w Polsce.

 

Anonimowe badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” zostało przeprowadzone metodą CAWI oraz CATI w terminie 14 listopada 2016 – 26 stycznia 2017.

Publicis Media jest obok Publicis Communications, Publicis Sapient oraz Publicis Healtcare, jednym z czterech globalnych centrów kompetencyjnych tworzących holding reklamowy Publicis Groupe. W ramach Publicis Media w Polsce działaja agencje: Starcom, Zenith, Spark Foundry, Blue 449, Performics oraz LiquidThread. Każda z nich, w oparciu o własne zasoby i ekspercką wiedzę, gwarantuje klientom łatwy dostęp do wszystkich kluczowych kompetencji i usług specjalistycznych Publicis Media, odpowiadających na ściśle określone potrzeby biznesowe marek i firm. Publicis Media zatrudnia na polskim rynku ponad 550 ekspertów w takich obszarach jak strategia komunikacji, planowanie i zakup mediów, performance marketing, analityka i badania, technologia i zarządzanie danymi, content marketing oraz  business transformation. Publicis Media jest jedną z dwóch największych pod względem obrotów grup agencji w Polsce (ranking RECMA).

Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR, działa w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. Dzięki codziennym kontaktom zarówno z pracodawcami, jak i kandydatami Antal dysponuje najlepszymi informacjami na temat obecnych na rynku pracy trendów. W celu jeszcze większego pogłębienia tej wiedzy regularnie prowadzi również badania rynku pracy. Jest częścią Grupy Kapitałowej Work Service S.A.